{flike}

19554536
Ikke lett å samle alle til et lagbilde midt i mellom fellesstartene på 10 og 5 km, men her er i hvert fall flesteparten av de som løp på lørdag.

Som mange vet vanket det litt ekstra heder og ære, og ikke minst, ‘hard cash’ i potten i årets Kristinaløp. I år, som i fjor, hadde Tønsberg Friidrettsklubb utlyst lagpremier til bl.a. største idrettslag, største bedriftslag mm. I klassen for Idrettslag tilsluttet Norges Idrettsforbund var premiesummen hele 10.000 kr til den klubben med flest påmeldte (og fullførende) deltakere.

Det er svært gledelig å kunne stikke av med førstepremien for andre året på rad! Hele 33 TLK-medlemmer stilte opp på denne litt annerledes «dugnaden» og bidro dermed til å dra i land en særdeles pen pengesum. Dette er svært gode penger for en lavbudsjettklubb som Tjøme Løpeklubb. I fjor gikk pengene tilbake til medlemmene (og lokalsamfunnet) i form av flere løpsarrangement, premier, gratis drikkeflasker, flere sosiale tilstelninger (pizzasamlinger, årsfest) mm. Vi får se om vi ikke klarer å finne på noe i år også 🙂

19553873

Et stort klapp på skulderen til alle som deltok! Vel gjennomført! Takk også til Tønsberg Friidrettsklubb for et morsomt initiativ og et supert arrangement.

(I tillegg til de 33 som stod registrert under Tjøme Løpeklubb hadde vi også 3 som løp for bedriftslag, pluss flere barn i barneløpet. Med andre ord var det totale antallet TLK-medlemmer i aksjon på lørdag rundt 40. )

Tider, plasseringer og enkeltprestasjoner

Selv om det kanskje var antall TLK’ere på startstreken som utmerket seg aller mest denne dagen, er det ikke til å komme fra at det også ble levert mange svært gode enkeltprestasjoner.

Og den som utmerket seg aller mest var Øystein Anmarkrud med 3.plass totalt på 10 km og seier i aldersklasse M30-34! Tiden 35.28 er ikke bare ny personlig rekord, det er også ny klubbrekord på mila for Tjøme Løpeklubb.

I kvinneklassen imponerte Julie Wiik med 4.plass totalt og 2.plass i klasse K30-34 med tiden 42.16. Meget sterk tid i varmen det også.

Videre tok Jan Jørgensen en 3.plass i klasse M65-69 på 10 km med finfine 51.53.

Vi hadde også flere som havnet rett utenfor pallen:

Geir Vike ble nr. 4 av 58 i klasse M40-44 med 19.12 på 5 km.
Morten Almquist ble nr. 4 av 38 i klasse M50-54 med 20.40 på 5 km.
Guri Lise Berg ble nr. 4 av 41 i klasse K40-44 med 22.27 på 5 km.
Anne Britt Larsen ble nr. 4 av 6 i klasse K65-69 med 42.13 på 5 km.

Caspar Rieber-Mohn ble nr. 5 av 40 i klasse M35-39 med 19.54 på 5 km.
Petter Oscarsen ble nr. 5 av 27 i klasse M30-34 med 20.49 på 5 km.
Jeanette Tranberg ble nr. 5 av 24 i klasse K50-54 med 25.21 på 5 km.
Hilde Granly ble nr. 5 av 17 i klasse K55-59 med 29.43 på 5 km.

Det ble også levert flere flotte prestasjoner og sunn løpeglede fra klubbens øvrige deltagere. 10 år gamle Kevin Carlstedt løp sin første offisielle 5 km med tidtaking på 21.44! (Kevin stilte i 12-16-års klassen etter godkjenning fra arrangøren.) Noen perset, andre løp bra uten å perse, mens andre igjen koste seg rett og slett gjennom løypa. Forskjellige målsetninger, intensjoner og forutsetninger, med andre ord alt ved det normale. Etter løpet var alle enige om at det hadde vært en fin dag 🙂

Alle TLK-resultater finner dere her:
Resultater Kristinaløpet 2017

Assisterende sportslig leder, Thomas Bjørnestad, og vise-assisterende sportslig leder, Øystein Granly, oppsummerer dagen slik:

Thomas:
Godt og varmt. Fin stemning og masse tilskuere rundt om i løypa. Tror ikke det var en dag for rekorder for oss vanlig dødelige, men det var jo noen som fikk til det også.

Øystein:
Det var en kjempedag for oss alle i klubben. Mange hadde planer om rekorder og andre hadde klare mål på å gjennomføre. Litt intern konkurranse var det også, men bare på gøy.

Hege og Bjørn har allerede lagt ut mange fine bilder på facebook. Her kommer noen til, fotografert av Øystein m.fl.

Publisert: 03.07.2017