Gjeldende klubbrekorder på alle standarddistanser innen løp og triathlon. For klubbrekorder på diverse enkeltløp/konkurranser – se menyvalget klubbrekorder – løp. (Ved mangler eller feil i listene – kontakt post@tjome-lopeklubb.no)

NB! Løypene må være kontrollmålt, og rekordene må være satt som medlem av TLK.

GATELØP

5 km:
Senior (20+):

Menn: Øystein Anmarkrud 16:35 (Re-Mila – 2017 og Semslinna 5K – 2020)
Kvinner: Helga Bekkevold 19:16 (Holmestrand Maraton – 2019)
U19:
Menn: Joakim Skadal 16:57 (Semslinna Open – 2020)
U16:
Gutter: Joakim Skadal 18:02 (Skjærgårdsløpet – 2017)
Jenter: Nora Øyen 24:39 (Skjærgårdsløpet 2017)

10 km:
Senior (20+):

Menn: Øystein Anmarkrud 33:34 (Tjømejoggens høstløp – 2020)
Kvinner: Helga Bekkevold 39:18 (Hytteplanmila – 2018)
U16:
Gutter: Joakim Skadal 37:02 (Hytteplanmila – 2016)
Jenter: Andrea Storm-Syslak 57:26 (Havnaløpet 2015)

Halvmaraton:
Senior (20+):

Menn: Øystein Anmarkrud 01:16:45 (Oslo maraton – 2019)
Kvinner: Helga Bekkevold 01:29:24 (Holmestrand Maraton – 2018)

Maraton:
Senior (20+):

Menn: Håkon Bull 02:54:12 (London Marathon – 2016)
Kvinner: Anne-Sofie Fjeldstad 03:23:01 (Oslo Maraton – 2014)
U16:
Jenter: Johanne Halvorsen 4:56:23 (Holmestrand Maraton 2015)


BANELØP

60 meter
Senior (20+):

Menn: Henry Kristiansen 7,54 (Klubbmesterskap – 2015)
Kvinner: Frida J.Bjørnestad 8,66 (Klubbmesterskap – 2018)
U16:
Gutter: Oscar Almquist 8,63 (Klubbmesterskap – 2015)
Jenter: Frida J.Bjørnestad 8,66 (Klubbmesterskap – 2018)

100 meter
Senior (20+):

Menn: Stian Ferborg Andersen 12,40 (Klubbmesterskap – 2015)
Kvinner: Nora Øyen 14,15 (Klubbmesterskap – 2016)
U16:
Gutter: Adrian Skarstein 13,54 (Klubbmesterskap – 2014)
Jenter: Nora Øyen 14,15 (Klubbmesterskap – 2016)

200 meter
Senior (20+):

Menn: Stian Ferborg Andersen 25,78 (Klubbmesterskap – 2015)
Kvinner: Nora Øyen 30,32 (Klubbmesterskap – 2016)
U16:
Gutter: Adrian Skarstein 29,19 (Klubbmesterskap – 2014)
Jenter: Nora Øyen 30,32 (Klubbmesterskap – 2016)

400 meter
Senior (20+):

Menn: Thomas Erlingsen 01:01,12 (Klubbmesterskap TLK – 2019)
Kvinner: Helga Bekkevold 01:11,88 (Klubbmesterskap – 2017)
U16:
Gutter: Adrian Skarstein 1:05,68 (Klubbmesterskap – 2014)
Jenter: Kaisa Almquist 01:20,11 (Klubbmesterskap – 2015)

800 meter
Senior (20+):

Menn: Jens Kjellesvik 02:23,48 (Klubbmesterskap – 2018)
Kvinner: Helga Bekkevold 02:40,85 (Klubbmesterskap – 2017)
U16:
Gutter: Kevin Carlstedt 2:40,38 (Klubbmesterskap – 2020)
Jenter: Frida J. Bjørnestad 03:41,00 (Klubbmesterskap – 2016)

1.000 meter
Senior (20+):

Menn: Thomas Skadal 03:11,74 (Klubbmesterskap – 2020)
Kvinner: Julie Wiik 03:30,24 (Klubbmesterskap – 2018)
U19:
Kvinner: Emma Brobakke 4:20,81
U16:
Gutter: Kevin Carlstedt 3:19,73 (Klubbmesterskap – 2020)

1.500 meter
Senior (20+):

Menn: Jan Kristian Johansen 04:55,26 (Klubbmesterskap – 2020)
Kvinner: Julie Wiik 05:33,52 (Klubbmesterskap – 2018)
U16:
Gutter: Kevin Carlstedt 5:11,55 (Klubbmesterskap – 2020)
Jenter: Frida J. Bjørnestad 09:36 (Klubbmesterskap – 2016)

3.000 meter
Senior (20+):

Menn: Øystein Anmarkrud 9:28 (TLK 3.000 meter sommertest – 2020)
Kvinner: Helga Bekkevold 11:21 (Klubbmesterskap – 2017)
U19:
Menn: Joakim Skadal 9:42 (TLK 3.000 meter sommertest – 2020)
U16:
Jenter: Amalie Bonsaksen 16:50 (Klubbmesterskap – 2016)

5.000 meter
Senior (20+):

Menn: Øystein Anmarkrud 16:47 (Klubbmesterskap – 2020)
Kvinner: Julie Wiik 19:56 (Høsttest – 2019)
U16:
Joakim Skadal 18:04 (Sommertest – 2017)

10.000 meter
Senior (20+):

Menn: Bjørn Skotte 39:10 (Klubbmesterskap – 2015)
Kvinner: Julie Wiik 44:13 (Klubbmesterskap – 2016)

Maraton bane
Senior (20+):

Menn: Frank A. Jacobsen 03:15:18 (Bislett 50 km – 2020)

50 km bane
Senior (20+):

Menn: Frank A. Jacobsen 03:56:01 (Bislett 50 km – 2020)

TRIATLON

Sprint (750 m – 20 km – 5 km)
Senior (20+):

Menn: Holm Holmsen 01:12:19 (Tønsbergdysten – 2018)
Kvinner: Helga Bekkevold 01:16:58 (Tønsbergdysten – 2018)

Olympisk distanse
Senior (20+):

Menn: Hans Petter Sommersen 02:34:42 (Østfold Triathlon – 2018)

Ironman halvdistanse
Senior (20+):

Menn: Jim Flegstad 05:02:41 (Ironman 70.3 Haugesund – 2016)
Kvinner: Hilde-Gunn Hoen-Sorteberg 06:44:04 (Ironman 70.3 Haugesund – 2015)

Ironman fulldistanse
Senior (20+):

Menn: Hans Petter Sommersen 12:50:41 (Ironman Haugesund – 2019)