tonsberglopet john f jahreTønsbergløpet ble arrangert på Nyttårsaften og gikk langs Hortensveien med distanser på 5 og 12 km (+et løp for barn). Med andre ord var dette en god mulighet til å kompensere for mye av den gode maten i jula.

Fra klubben vår deltok Jan (Jørgensen) og et av våre ferskeste medlemmer, John (Frisli Jahre), begge på den lengste distansen. Etter vår mening gjorde de to sine saker veldig bra. Jan var ikke snauere enn at han stakk av med seieren i sin klasse og fikk sluttiden, 1,02,09. John fikk 7. plass i sin klasse og løp inn på sterke 50,10. Selv var han sånn passe fornøyd på en ikke alt for god dag, men lover et bedre treningsopplegg mot neste konkurranse. Vi gleder oss til det. Gratulerer begge to og takk for et flott punktum i klubbens første leveår. For oss andre som har nyttårsforsettene friskt i minne, kan vi se frem til mange fine løpeturer også i 2015.

{flike}
(Publisert 2.1.2015)